Astop 2019 Vefa Ödülleri sahiplerini buldu

14 Temmuz 2019 23:38 Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği 274

ASTOP 2019 VEFA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
HER BİR PLATFORM ÜYESİ BELİRLEDİĞİ BİR KİŞİYE ‘’VEFA ÖDÜLÜ’’ VERDİ
Hz. Mevlana der ki: ‘’Dostlarını daima vefa ile hatırla. Arayan sen ol, bulan sen tanıyan sen ol, kucaklayan yine sen. Kula vefası olmayanın, Hakk’a vefası olmaz.’’

Ankara’da ATO Konferans Salonunda gerçekleştirilen ödül töreninde açılış konuşmasını Bu dönem YATSİAD 'ın dönem sözcüğünü yapan Başkanımız Yıldıray YOLDAR tarafından yapıldı.Sonrasında ASTOP Onursal Başkanı Veli Sarıtoprak Devlete ve millete hizmet etmiş, bir değer katmış, insanlara rol model olmuş kişilere bu ödülü verdiklerini söyleyen Sarıtoprak, ‘’ Vefası olmayanın bekası olmaz, biz gücümüzü sevgiden alırız diye konuştu.

Sarıtoprak, ‘’Kıymet bilmek sahipken farkına varmaktır. ASTOP varoldukça bu ‘’Vefa Ödülü’’ geleneği devam edecektir’’ dedi.
‘’Kıymet bilmek sahipken farkına varmaktır.’’ 5 Nisan 2019 tarihinde ASTOP (Ankara Sivil Toplum Platformu) olarak geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz “ASTOP VEFA ÖDÜLLERİ” ödül töreni Ankara Ticaret Odası’nda yapılmıştır. Başkanımız Yıldıray YOLDAR ve yönetim kurulumuz tarafından Derneğimiz ödülü Eski bakanlarımızdan Sayın Ali Naili ERDEM’ e verilmiştir.
Katılımın yüksek olduğu törende Nesibe Aydın Eğitim Kurumları’nın kurucusu Nesibe Aydın, Başkent Üniversitesi kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal, eski dönemde Sanayi Bakanı, Çalışma Bakanı ve Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapmış Ali Naili Erdem, Türk Zeka Vakfı Kurucu Başkanı Mehmet Emrehan Halıcı, TBMM eski başkanlarından Köksal Toptan’ın eşi Av. Saime Toptan, çocukluğunda kararlılığı sonucu Büyük Önder Atatürk’ü görme şerefine nail olmuş Prof.Berin Yurdadoğ ve Ressam,öğretmen Şükran Pekmezci ile birlikte 18 kişi bu yılki Vefa Ödüllerinin sahibi oldular.

Ödül alanlar, ‘’ülkeyi kuranlara vefa borcumuz var ve bu borcu ödemek durumundayız. Bilimde, sanatta, teknikte asrın medeniyet düzeyine ulaştık şimdi onu da aşıyoruz. Güç çalışmaktan gelir’’ diyerek vefanın olmadığı yerde benzeşmenin, bütünleşmenin azalacağına, Vefa kayboldukça çok ağır sıkıntılar yaşanacağına dikkat çektiler.

2004 yılında bir sivil toplum duayeni olarak bilinen Veli Sarıtoprak tarafından kurulan Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ASTOP, her yıl iki derneği bünyesine kabul ediyor ve her yıl üye derneklerden biri de dönem başkanlığı yapıyor. Platform üyeleri her Nisan ayının ilk haftasında geleneksel ‘’Vefa Ödülleri’’ni sahipleri ile buluşturuyor.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!

YENİ GALERİLER

28 / Mar
BASINDA BİZ
YATSİAD - Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği

Türkiye genelinde hizmet veren Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği

Eskişehir yolu Dekocity AVM, Erler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 348 Kat: 1 Kapı No: 29
06200 Etimesgut / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.