Başkanımız Yıldıray Yoldar'dan 15 Temmuz açıklaması

15 Temmuz 2019 23:36 Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği 241

Yatırımcı ve Sanayici İşadamları Derneği (YATSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Yoldar, yaşanışının 3. Yıldönümünde 15 Temmuz darbe girişimini değerlendirdi. O gün yaşananların olaylarının yankılarının uzun süre devam ettiğini vurgulayan Yoldar, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;
“15 Temmuz gecesi kalkışılan girişim demokrasimize yapılan hain bir saldırıdır. Ne var ki; Türk halkının azim ve kararlılığı, karanlık emellerle yola çıkılan bu teşebbüsü etkisiz hale getirdi. Milli iradenin, birlik ve beraberliğin gücü bu tarihte yine bir zaferi beraberinde getirdi. O gün dünyaya tüm dünyaya sergilediğimiz örnek tarih boyunca belleklerden silinmeyecek. Bizler YATSİAD olarak geçtiğimiz zor süreci, kazandığımız demokrasi zaferini unutmadık ve bulunduğumuz her platformda bu konuyu gündemde tuttuk, tutmaya da devam edeceğiz.”
Darbe Dönemi Kapandı; Artık En Büyük Güç İstikrar
Milli iradenin hâkim olduğu bir millette darbelerin yaşanmayacağını savunan Yoldar;” 15 Temmuz’da yaşadığımız darbe girişimini izleyen haftalarda reel üretimde ve yatırımlarda sert bir düşüş gözlendi.
Ancak sonrasında politik duruşumuz, kararlılığımız ve hükümetimizin iş başında olması piyasalardaki panik havasının önüne geçti. Ekonomi yönetimi tarafından yerli ve yabancı yatırımcıların tereddütlerini gideren açıklamalar peş peşe geldi. Bu hain girişimin piyasalar üzerinde yarattığı dalgalanmalar her ne kadar devam etse de hükümetimiz, içinde bulunduğumuz olağanüstü şartlarda dahi çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Özetle diyebiliriz ki; darbe dönemi artık kapandı. Bundan böyle en büyük güç ‘istikrar’dır” dedi.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!

YENİ GALERİLER

28 / Mar
BASINDA BİZ
YATSİAD - Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği

Türkiye genelinde hizmet veren Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği

Eskişehir yolu Dekocity AVM, Erler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 348 Kat: 1 Kapı No: 29
06200 Etimesgut / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.