İş İnsanları Yenimahalle’de Buluştu

28 Ocak 2020 22:19 Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği 361

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar,ev sahipliğinde sivil toplum kuruluşları yöneticileri ve iş insanları ile bir araya geldi.
Yaşar, her yıl geleneksel olarak düzenlenen hamsi günü etkinliğinde, iş insanlarının sektörde yaşadığı sıkıntıları dinledi.

Yenimahalle Belediyesi VIP Salonu'nda düzenlenen yemeğe(YATSİAD) Başkanımız Yıldıray Yoldar, 'ın yanı sıra Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Genel Başkanı Veli Sarıtoprak ve yönetimi, Genç Girişim Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı Nezih Allıoğlu, Yatırımcı Sanayici ve İş Adamları Derneği Ostim Sanayici İşadamları Derneği (OSİAD) Başkanı Süleyman Ekinci, Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Serhan Yıldız, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Aras ve Yaşar Neslihanoğlu, çok sayıda sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve iş insanları katıldı. İş insanları ve STK yöneticilerine seslenen Yaşar “Bir ülkede sivil toplum ne kadar güçlü olursa o ülkede hukuk ve demokrasi o kadar güçlü olur. Dünyada gelişmiş ülkeler gücünü STK'lardan alıyor. Kuruluş amacına hizmet eden, eleştiri hakkını kullanan ve siyasetçiyi yanlış yaptığı zaman uyaran sivil toplum kuruluşları ülkenin gelişmesine katkı sunmaktadır. Bana göre siyasi partilerden önce demokratik kitle örgütleri demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Toplumun yararını gözetmeyen, çıkar ilişkileri ile kurulmuş bir yapıya STK diyemeyiz. 11 senedir sivil toplum kuruluşlarına, hemşehri derneklerine ve eğitim derneklerine yetki çerçevemiz içerisinde, hukuk kurallarının dışına çıkmadan her desteği veriyoruz. STK ve iş insanları güçlü olursa, sosyal ve ekonomik olarak başarılı oluruz” şeklinde konuştu.

"Fethi Başkan sivil toplum dostudur"

Etkinlik sonunda Yaşar'a TUSİAV Vefa Platformu Vefa Belgesini takdim eden (TÜSİAV) Genel Başkanı Veli Sarıtoprak “Fethi Başkan sivil toplum dostudur. Göreve geldiği günden bu yana sivil toplum kuruluşlarına, sanayici ve iş insanlarına tam destek vermiş, onların sıkıntılı sürecinde her zaman yanında olmuş bir belediye başkanıdır. Çalışma yaşamı boyunca ülkemize, milletimize ve devletimize üstün hizmetlerde bulunmuştur. Bu arada (YATSİAD) Başkanımız Yıldıray Yoldar, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a Onur üyesi Plaketini takdim etmekten onur duyuyorum” dedi.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!

YENİ GALERİLER

28 / Mar
BASINDA BİZ
YATSİAD - Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği

Türkiye genelinde hizmet veren Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği

Eskişehir yolu Dekocity AVM, Erler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 348 Kat: 1 Kapı No: 29
06200 Etimesgut / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.