Türkiye yakaladığı sinerjiyi sürdürmeli

11 Ağustos 2017 23:45 Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği 225

Yatırımcı ve Sanayici İşadamları Derneği (YATSİAD) Başkanı Yıldıray Yoldar, Türk ekonomisinin yaşadığı büyük sıkıntıların ardından yeni bir döneme adım attığını kaydetti.

Yoldar, “Ülkemiz karanlık günleri ardında bıraktı. Şimdi yeni bir döneme girdi. Yatırımcılar olarak biz bu dönemin devam etmesini ve yakalanan sinerjinin mutlak suretle sürdürülmesini istiyoruz” dedi. Türkiye’nin enerjiden, sanayiye her alanda uluslar arası dev projelere imza attığı bir dönemin başladığına dikkat çeken Yoldar, “Son birkaç yıl içinde ülke olarak büyük felaketlerden geçtik. Başka bir ülkenin başına bunlar gelseydi o ekonomi batardı. Ancak Türk ekonomisi güçlü ve sağlam bir yapıda olduğu için bunu kısa denilecek bir sürede atlattı. Şimdi biz yatırımcıların daha çok üretmek, kaynak sağlamak ve bunların ülke ekonomisine olumlu dönüşünü sağlamak gibi bir görevi var. Gerekli yapısal reformların tamamlanması ile bu yatırım dönemi daha da hız alacak. Ekonomide yaşanan tüm olumsuzluklar başta istihdam olmak üzere tek tek aşılacak. Yatırım yapmadan ekonomideki sorunları çözemeyiz. Yabancı yatırımcıların bu yeni dönemde Türkiye’ye ilgisinin gittikçe arttığını görüyoruz. Bu da çok önemli ayrıntı” şeklinde sözlerini tamamladı.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!

YENİ GALERİLER

28 / Mar
BASINDA BİZ
YATSİAD - Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği

Türkiye genelinde hizmet veren Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği

Eskişehir yolu Dekocity AVM, Erler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 348 Kat: 1 Kapı No: 29
06200 Etimesgut / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.