Eko Sanayi dergisinde yayınlan Başkanımız Yıldıray YOLDAR Röpartajı

15 Temmuz 2019 23:35 Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği 254

Ankara’nın ünlü gayrimenkul ve yatırım danışmanlarından aynı zamanda Yatırımcı ve Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Yıldıray Yoldar bu sayımızda konuğumuz.

Sizi tanıyabilir miyiz?
1970 Ankara doğumluyum. Uzun yıllar Zorlu holdingte çalıştım. İş dünyası ile ilgili önemli tecrübeler kazandım. Son 10 yıldır gayrimenkul sektöründeyim. Çev- remdeki insanlara çok ciddi yatırım fırsatları, kazançları sundum ve yatırım uzmanlığı hizmeti veriyorum. Halen Yatırımcı ve Sanayici İşadamları Derneği Başkanı, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkan Vekili ve Gençlerbirliği yönetim kurulu üyeliği görevlerimi yürütmenin yanı sıra bir çok sivil toplum kuruluşunda da aktif olarak çalışıyorum.

Yatırımcı ve Sanayici İşadamları Derneği (YATSİAD) kurma fikri nasıl oluştu? Uzun yıllar bir çok sivil toplum kuruluşu içinde aktif olarak çalışmam benim bu konuda deneyim sahibi olmama neden oldu. Her içinde bulunduğum stk bana farklı bilgi ve deneyim kazandırdı. Yine kendim gibi deneyimli arkadaşlarla tecrübelerimizi birleştirip YATSİAD’ı kurduk. Hepimizin ortak amacı masada konuşulan konuları gerçek yaşamda uygulanabilir hale getirmekti. Böylelikle iş hayatımızda daha da güçlenecektik.

YATSİAD’ın kuruluş amacı nedir?
Bugüne kadar üyesi olduğum derneklere ticaret yap- mak üzere üye oldum ve bir çoğunun da aktif olarak yönetiminde yer aldım. Fakat işadamları dernekleri olmasına rağmen bu derneklerde ticaret yapamadım. Ancak çok kıymetli dostluklar edindim bu arada. Benim gibi yatırıma değer katarak marka projeler üretmek isteyen arkadaşlarımla bir araya gelerek YATSİAD’ı kurduk.

YATSİAD’a kimler üye olabilir?
Üye adayımızda öncelikle aradığımız kriter kendisine ait bir işletmesinin olması ya da bir işletmede üst düzey yönetici olması zorunluluğu. Üye, aday formunu doldurduktan sonra üye ilişkileri komisyonumuz aday üyeyi işyerinde ziyaret edip hem tanışıp hem de yaptığı işle ilgili bilgi aldıktan sonra aday üye ile ilgili görüşlerini yönetim kurulumuza rapor şeklinde sunuyor. Aday, gerekli şartları taşıyorsa yönetim kurulu kararıyla asıl üye oluyor. Biz, üye alırken çok seçici davranıyoruz. Bunun en önemli nedenlerinden birisi de sadece her sektörden 5 temsilcinin derneğimize üye olabileceği. Bu da üyeler içinde belli sektörlerdeki yığılmaları beraberinde önlüyor ve birbirimizle daha kolay iş geliştirmemizin önünü açıyor.

İyi bir sivil toplumcu olduğunuzu sözlerinizden anlıyoruz. Peki sizce sivil toplumun ülkemizdeki etkisi sizce nasıl?
Sivil toplum kuruluşları hepimizin bildiği gibi aynı amaç ve hedeflerde bir çok bireyin biraraya gelerek oluşturdukları kuruluşlardır. Sendikalar, odalar, dernekler ve vakıflar sivil toplum kuruluşlarıdır. Demokrasilerde nasıl ki siyasal partiler olmazsa olmaz ise sivil toplum kuruluşları da demokrasinin olmazsa olmazıdır. Ülkemizde demokrasinin tam oturmasını istiyorsak sivil toplum kuruluşlarına gereken önemi vermeliyiz. Demokrasinin en büyük göstergesi, siyasete katılım ve insanların kendi düşündüklerini rahatça ifade edebilmesidir. Sivil toplum kuruluşları sadece düşüncelerini ifade eden değil, aynı zamanda proje üreten, sorunlara çözüm arayan, bilimsel araştırmalar yapan, hizmet eden ve barışçıl bir yapıya sahiptir. Sivil toplum kuruluşları devletimizin yapmış olduğu çalışmalara yardımcı ve destek olacağı ortak çözümlerin bulunabileceği kuruluşlardır. Bu işbirliği ülkemiz için büyük yarar sağlayacaktır. Her sivil toplum kuruluşu amacı doğrultusunda çalışmalar yaparak devlete katkı sağlamalıdır. Sivil toplum kuruluşları halkın sesi, gözü ve kulağıdır. Devlet ve halkın arasında bir köprüdür. Devletin ve vatandaşların tüm hak ve hukukunun savunucusudur. Toplumumuzda yaşayan bireylerin bilinçlendirilmesi, sivil toplum kuruluşlarının nedenli önemli olduğu, birlik ve beraberliğin sorunları çözmekte olmazsa olmaz bir şart olduğu anlatılması gerekmektedir.

Emlak sektöründe faaliyette bulunuyorsunuz, okuyucularımıza tavsiyeniz var mı? Sektörün uzmanı olarak her zaman arsa yatırımını öneriyorum. Ankara’mız hızla gelişiyor ve çok daha gelişecek. Emlak sektöründe iki marka ile hizmet veriyoruz. Borsem ve Coldwell Banker adındaki dünyanın lider markasıyla 35 danışman arkadaşımızla beraber hizmet veriyoruz. İyi yatırım yapmak isteyen herkese desteğe hazırız.

Son olarak neler söylemek istersiniz?
21. yüzyılla birlikte gelişmekte olan ülkemizde çok çeşitli yatırım kaynakları bulunmakta, bu sisteme katkı sağlayacak projeleri bir an önce sizlerle birlikte gerçekleştirmek istiyoruz. Bu yolda üyelerimizle beraber yürüyecek yatırımcıların sahip olacakları güven ortamını yaratabilmek en önemli arzumuzdur. Yatırımcı üyelerimizin “Kalan hayatımı nasıl yaşarım, nasıl para kazanırım” diye düşünmek yerine “geleceğimle ilgili projelerle hayatıma nasıl değer katarım, nasıl bir farklılık yaratırım” diye bakmaları ve bu düşünce tarzıyla yola çıkmalıdır.
http://www.ekosanayi.com.tr/yatirimci-ve-sanayici-isadamlari-dernegi-ba…

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!

YENİ GALERİLER

28 / Mar
BASINDA BİZ
YATSİAD - Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği

Türkiye genelinde hizmet veren Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği

Eskişehir yolu Dekocity AVM, Erler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 348 Kat: 1 Kapı No: 29
06200 Etimesgut / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.