Yoldar: “Durgunluk geçici, yatırımlara ara vermeyelim”

15 Ocak 2022 23:42 Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği 410

YATSİAD Genel Başkanı Yıldıray Yoldar, ekonomideki durgunluğun geçici olduğunu söyleyerek, “Telaş etmeye gerek yok” dedi. Başkan Yoldar, bu dönemde atılacak en doğru adımın ise yatırımlara ara vermemek olduğunu söyledi.

Ekonomideki durgunluk iş dünyasını harekete geçirdi. İş dünyası bu durgunluğun geçici olduğunun altını çizerek, özellikle yatırımların hız kesmeden devam etmesi gerektiğini söylüyor. Yatırımcı ve Sanayici İşadamları Derneği (YATSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Yoldar, ekonomik durgunluğun telaşa kapılmadan çözülmesi gerektiğini söyledi. Yoldar, “Bu durgunluk çok yakında dağılacaktır. O nedenle, yatırım planlayanların mevcut duruma göre değerlendirme yapmaması daha doğru olacaktır. Türk iş dünyasına çağrım, yatırım planlarından vazgeçmemeleridir. Aksine yatırımlarına daha da hız vermeleridir. Yatırımcılarımızdan, iş adamlarımızdan beklentimiz panik ve karamsarlığa kapılmadan ülkemizin geleceğine güvenmeleridir” diye konuştu.
YATSİAD Başkanı, 2017 referandumunun ülkede iç barış ve toplumsal uzlaşıyı sağlama, artan siyasi tansiyonu düşürme fırsatı doğurduğunu ifade etti. Bu noktada beklentilerinin iç ve dış politikada uzlaşma ve dostluk yaratma olduğunu vurgulayan Yoldar, “Türkiye, krizlere meydan okuyan yatırımcıları, yüksek girişim gücüyle bu durağan süreci en sağlıklı şekilde atlatacaktır. Dolayısıyla ekonomik durgunluğun sürmesine yol açacak ciddi bir ekonomik kriz ihtimali söz konusu değildir” dedi.
Türkiye’nin ekonomideki en büyük gücünün girişimciler olduğunun altını çizen Yoldar, şunları söyledi:
“Girişimcilerimizin şevki kırılmamalı. Ekonomideki en küçük huzursuzluk onları derinden sarsar. Aynı faktörler yatırımcılar içinde geçerli. Pozitif yaklaşımlar ve meseleleri sorunlarla değil, çözüm yolları ile ele almak bu açıdan çok önemli. Türk ekonomisinin son yıllarda gösterdiği yüksek performansı sıkça dile getirip, yarınlar içinde umut verici yaklaşımlar göstermeliyiz. Şunu unutmayalım ki tüm dünya son 5 yıldır ağır bir ekonomik buhran geçiriyor. Türkiye ekonomisi yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen sağlıklı büyümesinden ödün vermedi. Bu başarıyı gölgeleyecek her türlü olumsuzluğa asla izin vermemeliyiz”
http://www.ticarihayat.com.tr/haber/Yoldar-Durgunluk-gecici-yatirimlara…

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!

YENİ GALERİLER

28 / Mar
BASINDA BİZ
YATSİAD - Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği

Türkiye genelinde hizmet veren Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği

Eskişehir yolu Dekocity AVM, Erler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 348 Kat: 1 Kapı No: 29
06200 Etimesgut / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.