Yoldar: Yatırımlar yapılırken, çevre tahrip edilmemeli

14 Temmuz 2019 23:39 Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği 262

YATSİAD’ın Yıldıray Yoldar Başkanlığındaki Yönetim Kurulu, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi’yi ziyaret etti.

Ziyarette yatırımcı işadamları, doğa turizmi ve ormanlar adına oluşturulacak projeler için sorularını ve beklentilerini aktardı.
Yatırımcı ve Sanayici İşadamları Derneği (YATSİAD) Yönetim Kurulu, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi’yi makamında ziyaret etti. YATSİAD Başkanı Yıldıray Yoldar ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri ziyaretlerinde Türkiye’de yatırımların gerçekleşirken doğa ile barışık bir yol izlenmesi gerektiğini söyledi. Yoldar, dünyada tüm yatırımların gerçekleşirken mutlak suretle çevre faktörlerinin göz önüne alınarak yaşama geçtiğini vurgulayarak, “Bizde maalesef bu kural tam olarak uygulanmadı. Çevre ikinci plana atıldı. Ancak YATSİAD olarak diyoruz ki ‘Artık bu böyle olmamalı.’ Çevreye zarar veren yatırımlara kesinlikle izin verilmemeli. Bu konuda çok ciddi yaptırımlar gerçekleşmeli” dedi.
Ülkemizde sahip olan doğal değerlerin yeni farkına varıldığını savunan Yoldar; şunları söyledi:
“Bugünkü ziyaretimizin temel sebebi, ormanlarımızla ilgili yapabileceğimiz yatırımlar. Ülke olarak değerlerimizin yeni farkına varıyoruz. Bizler de yatırımcı ve sanayiciler olarak, gelecekteki projelere katkı sağlamak istiyoruz. Doğa turizmini de geliştirmek adına atılacak her adıma hazırız. Dünyada doğa turizmi bu kadar gelişirken maalesef ülkemizde bu alan geri planda kalmıştır. Bu konuda bakanlığımızın yönlendirmeleri bizim için çok önemli”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi, bakanlığın yeni proje ve faaliyetlerinden bahsederek;”Sizleri burada görmekten mutluluk duyduk. Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın, Türkiye çapında ve Ankara ilimizde birçok yatırımları, birçok faaliyetleri var. Sizlerin ziyaretleri vesilesi ile bu projeleri daha da geliştireceğiz” dedi.
Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi ,”Ülke olarak son derece verimli topraklara ve arazilere sahibiz. Bu alanların ve arazilerin sanayi adına da uygun kullanılması yönünde önemli projelere de imza atıyoruz” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!

YENİ GALERİLER

28 / Mar
BASINDA BİZ
YATSİAD - Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği

Türkiye genelinde hizmet veren Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Yatırımcı ve Sanayici İş İnsanları Derneği

Eskişehir yolu Dekocity AVM, Erler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 348 Kat: 1 Kapı No: 29
06200 Etimesgut / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.